Anlamak, Anlamlandırmak ve Katkı Sunma Çabası…

Anlamak, Anlamlandırmak ve Katkı Sunma Çabası…

Etkili Terapi İçin Ebeveynlerle Çalışmak

ETKİLİ TERAPİ İÇİN EBEVEYNLERLE ÇALIŞMAK
Ebeveynlerle çalışmanın çocuk ve ergen terapisinde kritik rolünü gösterir
Kerry Kelly Novick & Jack Novick

Etkili Terapi için Ebeveynlerle Çalışmak, çocuk ve ergen terapisinde ebeveynle çalışmanın kritik rolünü gösterir. Novickler, ebeveyn-çocuk ilişkisinin yeniden inşa edilmesinin çocuklarda ve ergenlerde uzun süreli terapötik değişime katkıda bulunduğunu öne sürer. Yazarlar, çok sayıda gerçek klinik örnekle, ebeveynle çalışmayı bireysel çocuk ve ergen tedavisiyle bütünleştirmek amacıyla klinik teknikler kullanmak için pratik bir kılavuz sağlıyor.

Etkili Terapi için Ebeveynlerle Çalışmak, ebeveynlerin ve terapistlerin çocuğun sağlıklı gelişimini desteklemek için güçlü bir bağ oluşturabileceğini gösteriyor. Kerry ve Jack Novick, ebeveynlere değerlendirmeden sonlandırmaya ve ötesine geçişte yardımcı olmak için gözden geçirilmiş terapötik bağ kurma modellerini ve iki öz-düzenleme sistemini uyguluyorlar. Kitap, babalarla çalışma, boşanma sorunları, çeşitli aile yapıları ve ebeveynlerle birçok iletişim biçimi gibi çok çeşitli durumları kapsıyor. Aile sırları ve bağlılık çatışmaları; ebeveynler sıkıntılı olduğunda ne olur; ergenlerin yaşamlarında ebeveynlerin önemi-bunların hepsi ayrıntılı olarak tartışılmıştır. Mahremiyet ve gizlilik, gerçek gizliliğin anlamını ve önemini açıklığa kavuşturmak için tanımlanmış ve farklılaştırılmıştır.

Prof. Dr. Mustafa Baloğlu ve Prof. Dr. Şahin Kesici Hocalarımızın Editörlüğünde, Dr. Öğr. Üyesi Çağla Girgin Büyükbayraktar Hocamızın çevirisiyle hazırlanan “Etkili Terapi İçin Ebeveynlerle Çalışmak”, “Yenikapı- Psikoloji ve Terapi Yayınları” tarafından okurlara sunulmuştur.

Etkili Terapi için Ebeveynlerle Çalışmak nadir bir yapıttır. Psikanalizde neredeyse hiç yazılmayan bir konu üzerine yazılmıştır. Aynı zamanda başka bir nedenden ötürü nadir bulunan bir kitaptır: Abartılı iddialarda bulunmazken, çocuk analizinde ebeveynle çalışmak hakkındaki geleneksel düşünme biçimini sakin bir şekilde tersine çevirir. Bu nedenle özellikle tüm çocuk analistlerinin okuması ve verdiği mesajı dikkate alması gerekir. Bu kitap, uygulamalı tavsiye ve teorik fikirlerin ilgi çekici bir karışımına sahiptir. Tüm deneyim seviyelerinde klinisyenler için faydalıdır. Tedavi ettiğimiz çocukların aileleriyle nasıl çalıştığımıza yönelik yeni ve dikkatli bir bakış, son derece canlandırıcı ve çok gecikmiş bir kitap. Bu görüş, iki mükemmel klinisyenin yıllarca süren klinik uygulamalarına dayandığı için özellikle önemli.
Amerikan Psikanaliz Derneği Dergisi

Bu kitap, çocuk psikiyatrisi uygulamamızda, birçoğumuzun birkaç yıl önce klinik olarak benimsediği bir değişimi meşrulaştıran bir dönüm noktasını temsil ediyor. Tüm çocuk ve ergen uygulayıcılar tarafından okunmalı, tartışılmalı ve geliştirilmelidir.
Kanada Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Akademisi

Terapötik bir araştırmada çocuğun olası ve uzun süreli faydası için sağlıklı bir ebeveyn-çocuk ilişkisini doğru bir şekilde tanımlamak ve buna katkıda bulunmak için kapsamlı, okuyucu dostu ve olağanüstü bilgilendirici bir kılavuz. Örnekler, çalışmalar, derinlemesine detaylandırma ile, Etkili Terapi için Ebeveynlerle Çalışmak, çeşitli ancak yaygın durumları kapsayarak bir aydınlatıcı içerik sağlar. Klinik ortamlarda ailelerle çalışan danışmanlar ve psikoterapistler için hayati öneme sahip bir okuma olan Etkili Terapi için Ebeveynlerle Çalışmak, aynı zamanda, kullanışlı içgörüler ve genel içeriğin paha biçilemez ve anlaşılabilir katkısı nedeniyle, mücadele içinde olan çocukların ve ergenlerin mücadele eden ebeveynleri için şiddetle tavsiye edilir.
The Bookwatch

Çok uzun süredir ebeveynler, çocukları adına terapötik çalışmalarda ortaklar olarak hak ettikleri yerlerinden mahrum bırakıldı. Novicks, her yaştan çocukla ve gelişimin her aşamasında çalışırken ebeveynlerin çalışmaya dahil olmalarını tartışmasız bir şekilde savunur. İhmal edilmiş bir uygulama alanına bu paha biçilmez katkıyı sağladıkları için modellerinden ve birçok klinik örneklemeden öğrenilecek çok şey var.
Denia Barrett, Editör, Çocuk Analizi: Klinik, Teorik ve Uygulamalı

Etkili Terapi için Ebeveynlerle Çalışmak Kerry ve Jack Novick tarafından sunulan olağanüstü derecede önemli bir katkıdır. Çalışmaları, çocuk ve ergen psikanalistleri ve psikoterapistleri tarafından ebeveynlerle bakım çalışmalarına karşı onlarca yıllık direnişe etkili bir şekilde karşı koymaktadır. Çalışmaları, ebeveyn işlevi ve çocuk gelişimi arasındaki kaçınılmaz olarak devam eden etkileşimin altını çiziyor.
Leon Hoffman M.D., New York Psikanaliz Derneği ve Enstitüsü, Dışsallaştırma Davranışlarıyla Çocuklar için Düzenleme-Odaklı Psikoterapi El Kitabı’nın (RFP-C) Ortak Yazarı

Kitap, ebeveynleri çocuklarının terapisine anlamlı bir şekilde dahil etmeye yönelik teknikler üzerine oldukça kullanışlı bir bilimsel incelemedir.
Elissa P. Benedek M.D., Çocuğunuzun Boşanmanızın Üstesinden Gelmesine Nasıl Yardım Edebilirsiniz kitabının yazarı; Menninger Kliniği Bülteni: Ruh Sağlığı Mesleklerine Yönelik Dergi, Cilt. 71, No. 4 (Güz 2007)

Psikanalistler Jack ve Kerry Kelly Novick, Etkili Terapi için Ebeveynlerle Çalışmak adlı kitabında, ebeveynleri çocuklarının terapisine anlamlı bir şekilde dahil etmek için teorik olarak titiz ama oldukça kullanışlı ve sezgisel olarak çekici bir çerçeve sunuyor. Bu kitabın güçlü yönlerinden biri, yazarların kapsamlı klinik ve denetleme deneyimlerinden türetilen çok sayıda dikkat çekici ve iyi hazırlanmış klinik örneklerin kullanımında yatmaktadır. Aynı zamanda, Novick’lerin “iki sistemli” model üzerine yaptığı önceki araştırmanın daha fazla detaylandırılmasını ve yeni uygulamalarını sunar. Gerçekten, çalışma çok iyi yazıldığından, çocuk ve ergen hastaların psikanalitik tedavisinde ebeveynlerin rolüne dair cesur ve yeni bir vizyonu temsil ettiği gerçeğini neredeyse gözden kaçırıyor.
Jerrold R. Brandell, Ph.D., Wayne State Üniversitesi Sosyal Hizmet Okulu; Psikodinamik Sosyal Hizmet Kitabının Yazarı

Novickler bize önemli bir yapıt sundu …. Bu kitap literatüre önemli bir katkıdır ve her düzeydeki çocuk terapistleri için bir kaynak olabilir.
Psikolog – Psikanalist, Güz

Kerry Kelly Novick ve Jack Novick, Michigan Psikanaliz Enstitüsü fakültesinde çocuk, ergen ve yetişkin psikanalistleridir. 35 yıldır çocuklar ve ailelerle çalışıyorlar ve Ann Arbor’da kar amacı gütmeyen bir psikanaliz okulu, Allen Creek Anaokulu’nu kurmak için diğer meslektaşlarına katıldılar. Hem Jack hem de Kerry Novick kapsamlı bir şekilde yazılar yazmıştır. İlk kitapları Korkunç Simetri: Sadomazoşizmin Gelişimi ve Tedavisi’dir.

Klinik Psikolog Mehmet TEBER

Yayınevi: Yenikapı- Psikoloji ve Terapi Yayınları
Yayın No:
06

Yayın Adı:
Etkili Terapi İçin Ebeveynlerle Çalışmak
Konu: Ebeveynlerle çalışmanın çocuk ve ergen terapisinde kritik rolünü gösterir
Yazar/lar: Kerry Kelly Novick & Jack Novick
Editör/ler: Prof. Dr. Mustafa Baloğlu & Prof. Dr. Şahin Kesici
Çevirmen/ler:
Dr. Öğr. Üyesi Çağla Girgin Büyükbayraktar

Ebat: 16,5×23,5
Sayfa: xxx
Kapak Baskı:
Amerikan Cilt- Kulakçıklı- 4 Renk
İç Baskı:
1. Hamur
Dili:
Türkçe
Baskı Sayısı:
01. Baskı
ISBN:
9786057486424
Fiyat:
00 TL

Prof. Dr. Mustafa Baloğlu

Prof. Dr. Şahin Kesici

Dr. Öğr. Üyesi Çağla Girgin Büyükbayraktar

Neden Ön Sipariş?
Pandemi nedeniyle imza günleri düzenleyemiyoruz. Bu nedenle okurlara yazar veyahut editör, çevirmen imzalı kitaplar gönderebilmek için “Ön Sipariş Sistemi” uyguluyoruz. Bu sistemde imzalı kitapla birlikte hem ücretsiz kargo hem de ilk 2.000 kitap adetine kadar %10 indirim imkânı tanıyoruz.

Yayın Gönderim Tarihi
Yayın, 25-28 Şubat tarihleri arasında kargo yapılacaktır. Kargo takip sistemimizle kargonuzun nerede olduğunu takip edebileceksiniz.

Ön Sipariş Şartları
24 Şubat 2021 tarihine kadar “Etkili Terapi İçin Ebeveynlerle Çalışmak” kitabını satın aldığınızda ön sipariş fırsatlarından yararlanabilirsiniz.
Yurt içinde ücretsiz kargo ve %10 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.
Yurtdışından ise kargo hariç %10 indirim fırsatından yararlanabilirsiniz.

Satın Alma
Ödemeleriniz, BDDK “Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurulu” Onaylı PAYTR sistemiyle güvenli bir şekilde tahsil edilmektedir.

Yayınlarımızı kredi kartı, eft veyahut aşağıda iban numarasına ödeyerek satın alabilirsiniz.
Kredi kartıyla satın almak için satın al butonuna tıklayın.

TL HESAPLARI

İş Bankası- İstoç Şubesi:
TR15 0006 4000 0011 2250 4150 65
Vakıfbank- İstoç Şubesi:
TR78 0001 5001 5800 7311 4473 55

DÖVİZ HESAPLARI- USD

Vakıfbank-İstoç Şubesi:
TR23 0001 5001 5804 8019 1452 11

Satın Al